Találkozz velem a WAMP Design Vásáron december 8., és 15.-én vasárnaponként! (Sok cicás kép és táska lesz!)

Pozitív tesztes cicák gyógyítása Interferonnal

Az Omega Virbagen Interferon, ami helyreállítja egy időre az immunrendszerüket, de csak állatorvosi felügyelettel alkalmazható, mi ajánljuk a kedvenc rendelőnket, ahol már félhalottakba is életet leheltek, elképesztő felkészültséggel, szakmai tudással, tapasztalattal és szeretettel kezelik a pozitív cicákat is, ez a Klapka Állategészségügyi Központ. Tehát nem az van, hogy ránéz az orvos, megtudja, hogy pozitív, keresztet vet és onnantól semmi, bármilyen baja lesz a cicának, mindenre azt mondja, hogy azért mert pozitív, vagy nagyon sok esetben sajnos meg kell érteni az állatorvosokat is, mert ez egy külön szakterület és rengeteg kezelés nem segít egyszerűen rajtuk, ami más cicákon segít, a pozitív cica egyszerűen nem reagál.

Az Omega Virbagen Interferonnal történő kezelésről van egy 150 oldalas állatorvosi könyv, amely a Virac jóvoltából innen letölthető.

Sokan kérdezitek tőlünk, hogy mit tegyetek a pozitív cicáitokkal, amikor kiüt rajtuk a leuko, mi egyetlen módszert ismerünk, amellyel szinten tarthatóak, az a Klapka Rendelő és az interferon.

Az INTERFERON egy immunrendszer stimulátor, amely a makrofágokat és a Natural Killer sejteket is aktiválja, hogy álljanak hadba. Úgy működik, mint az antigén, egy jelzést ragaszt az egyik sejtre, amely a segítő sejteknek jelez, hogy termelni kéne az ölő anyagokat. Mint amikor a hadvezér elüvölti magát az egy szobában ácsorgó tiszteknek, hogy harcba, háború van, azonnal menni kell, le kell ölni az ellenséget, a vírust. hogy És miért ácsorogtak ott addig a tisztek? Mert a vírus (fiv / felv) lebénította őket.

Tudnotok kell, hogy a FIV korántsem annyira durva, mint a FeLV, a fives cicák 5%-a hal meg a vírus miatt, míg a FeLV-esek fele. Tehát tízszer annyi, mint a fivesek esetében.

Az interferon adását ahhoz lehet hasonlítani, hogyha a vírus a zöld fű, olyan mintha tarrá égetnénk egy mezőt, egy időre kipusztul a vírus, de aztán újra aktiválódik. Aztán újra minden kinő, megint tarrá égetjük, megint kinő. Mivel gyógyíthatatlan betegség, egy darabig szinten lehet tartani az interferonnal. Van, akinek ritkábban kell adni, mi csak akkor adjuk, ha kitör a vírus a cicán és van egy szinten tartó alacsony dózisú kezelés is.

A macskák felénél viszont nem hat. De ezt csak akkor tudjuk meg, ha kipróbáltuk, még ilyenkor ha a második héten újra próbáljuk és még él a cica, és megint nem hat, akkor ezt el kell engedni. Nem tudja senki, hogy kinél miért hat.

VESE ÉS MÁJBETEGNEK CSAK FELE ADAGBAN LEHET ADNI!!!!! Ha limfómás a cica, fölösleges, stb… rengeteg minden van, ami megváltoztathatja, hogyan kell adni, ezt csak állatorvos tudja. Vesebetegnek számít az a cica, akinek a kreatinin értéke a legfelső határ 80%-a fölött van. Tehát ha 140 a felső határ 120-nál már vesebeteg, ezt az isis diagnosztikában lehet a legújabban megnézni.

MAGÁNSZEMÉLY IS GYŰJTHET INTERFERONRA ÉS ÍRHAT KI NYILVÁNOSAN SZÁMLASZÁMOT. Inkább gyűjtsél rá, mint meghaljon a cicád. Minden számlát őrizzél meg, az adományozás ajándékozásnak számít, erről itt olvashatsz bővebben. Mindig írja oda az adományozó a TÁRGY-ba, hogy adomány x nevű cicának.

VÉRSZEGÉNY CICÁKNAK én ezt szoktam először adni és ha ez nem segít, akkor jön az interferon.

LEGFONTOSABB: 1. Amino B-plex naponta 2x 0,5 ml 2. Vetri Dmg (Dm Guard nem jó, mert más a vivőanyag) 2x 0,5 ml

3. ARANESP injekció hetente 0,1 ml 4. Főtt csirkemell, brokkoli, főtt cékla, kevés főtt marhamáj (ha nem vesebeteg – minden, amiben van vas) 5. Pantaprazol (gyomorvédő) 2x 2,5-5 mg

6. Súlyos esetben vérátömlesztés, akkor is meg kell próbálni, ha az orvosod azt mondja fölösleges. Nekünk 14-es ht -s cicának most stabilan 30 a hematokritje. Az egyik orvos javasolta, a másik szerint fölösleges. Nem volt fölösleges, mert él a cica azóta is, de már nehezen vette a levegőt és ha nincs ez a segítség, nem élne. A vérátömlesztés után közvetlenül kell beadni az interferon aznapi adagot, Catosal, Neovit B és ARANESP Injekciókat 1 órán belül) – a CATOSAL és NEOVIT B -t rákövetkező 2-5 napig minden nap ismételni kell a macska állapotától függően, és csak ha vérátömlesztés volt. Ha nem volt, elég az Amino B Plex is.

Még ami vérszegény macskákon szokott segíteni, ha hetente megkapja az eritropoetin injekciót, amely egy hormon, és a csontvelőben segíti a vörösvértestképződést. Ez öt adagra elég.

Mi kétféle interferon kezelést alkalmaztunk eddig. Ez mindegyik sikeres volt. Egy doboz 33.500 beszerzési áron forint és 10ME (egység) van benne.

Lehet próbálkozni a Bonomarlottal, meg a Zylexissel, de semmilyen tudományos kutatás, állatorvosi tanulmány nincsen arra, hogy akik ezek használták, segített volna. Az Omega Virbagen Interferon egy engedélyezett gyógyszernek minősülő készítmény ezzel szemben, amelynek jótékony hatását bizonyítják az angol könyvben leírt kutatások bizonyítékokkal. Mi próbálták a Zylexist, nekünk nem segített, kommentbe beteszem az üres ambullák fotóit, hogy tényleg próbáltuk a 6 adagosat, csak egy adagot nem őriztünk meg.

A MI RENDELŐNK ezeket a protokollokat alkalmazta, de a könyvben még 10 féle van:

1. LEGGYAKRABBAN ALKALMAZOTT PROTOKOLL: VÉRSZEGÉNYSÉGBEN ÉS/VAGY SZÁJFEKÉLYBEN SZENVEDŐ MACSKA:: 1 NE/ kg a 0.1.2.3.4 napon, tehát öt napon át subcutan kell beadni, 2 hét múlva ismétlés 5 napig. Utána akkor ismétlünk, ha rosszul van a cica, vagy tünete van, pl: újra szájfekélyes lesz, v hasmenéses, vagy hematokrit süllyedése van.

2. CALICIVÍRUSSAL FERTŐZÖTT SÚLYOSAN SZÁJFEKÉLYES MACSKA. Ez egy nagyon durván szájbeteg macskánál elmulasztotta teljesen a szájfekélyét. PROTOKOLL: 2,5 NE/KG 0., 2., és 4.-ik napon. A maradékot javasolják infúzióban oldva, buccalisan adni naponta 500 ml salsolban oldva napi 1 ml. Ismétlés 14. Naptól, további részletek a könyvben.

3. SZÁJÜREGI GYULLADÁS (stomatitis): PROTOKOLL: Altatásban a szájpadi áthajlásnál található mindkét oldali gyulladt területbe 0,1 ml (1 NE) Virbagen Omegát fecskendeztünk. Mi dupla adagban adtuk mert csak az használt. A kezelést 15 nap múlva ismételni kell. (A továbbiakban azonos módon kell kezelni 15 naponként összesen még 2 alkalommal. Ezt követően a 0,1 ml oldatot tartalmazó fecskendőket ki kell olvasztani és 5 ml-es infúzióba oldani. Ebből a keverékből kell az állat szájába spriccelni naponta 0,5 ml-t. Az infúzióval vegyített oldatot hűtő hőmérsékleten kell tárolni, nem fagyasztóban. Így 10 napig eltartható. Azután újabb 0,1 ml oldatot kell beoldani infúzióba.)

4. SZINTENTARTÓ KEZELÉS PROTOKOLL: 1NE / KG / NAP minden második nap 10 napig. Fél év múlva ismétlés. KIEGÉSZÍTŐ KEZELÉSKÉNT MÉG EZEKET SZOKTUK ADNI: AMINO B PLEX (2x egy nap az adagja) – vérképző ARANESP INJEKCIÓ (hetente 0,1 ml) – erithropoetin – vérképző VETRI DMG (2x 0,5 ml) BIOGENIC IMMUNITY (béta glükánt tartalmaz, amely szintén aktiválja a natural killer sejteket) LIZIN KAPSZULA, ha náthás (ez új, de nagyon erős vírusölő)

HA NAGY GYULLADÁS VAN: ONSIOR fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő (ezt állatorvos dönti el) HA SZÁJFEKÉLYES: STOMODINE GÉL (naponta 5x, 6x)

HARCOS nevű cicánknak 14 volt a hematokritje, most a tizedik doboz interferon után stabilan 30.(A „CSODA” KÉPEKBEN) Az összes kórlapja fel van töltve az albumában.

AMIT A FIVES, FELVES CICÁK EGYÜTT TARTÁSÁRÓL NEGATÍV CICÁKKAL TUDNI ÉRDEMES

RÉSZLETESEBB AZ INTERFERON KEZELÉSRŐL:

Az INTERFERON EZT CSINÁLJA NAGYJÁBÓL: 1. Az egészséges sejtekben megakadályozza hogy a vírus szaporodjon, azzal, hogy összeköt két sejtet, amely képes aktiválni az immunrendszert. 2. A vírussal fertőzött sejteket felismeri és megöli. 3. A makrofágokra kitesz egy jelzést, hogy hogyan kell a vírus ellen védekezni – mint egy oltás olyasmit csinál 4. A Natural Killer ölő sejteket aktiválni képes, amit a vírus lebénított addig

HOGY MEGÉRTSD AZ INTERFERONT:

 

MI ADOTT ESETBEN SZERVEZETEKKEL vagy magánemberekkel való együttműködés keretében át tudunk vállalni örök életre leukos vagy fives cicát négy darab interferon áráért, és plusz 150 ezer forintért, összesen 300e zer forintért. Az első 150 ezret átadáskor kell fizetni, a második részét részletekben 1-2 év alatt. Azért ennyiért, mert még ha adott esetben tünetmentes is, akkor is bármikor kitörhet rajta a leuko, és az akkor nagyon sokba kerül, valamint azért, mert szinte biztos, hogy a FeLV okozta valamilyen betegségben fog meghalni. És akkor majd mi fogjuk meggyászolni és mi készülünk ki teljesen idegileg, hogy csak ennyi időt tudtunk neki adni.

Készülünk egy Rehabilitációs Központ építésére is, már nagyjából az anyagköltségeink meg vannak hozzá, addig is az emeleten karanténozzuk a pozitív cicákat, mivel nem bírják a ketrecet! A stresszfaktor iszonyú nagy szerepel játszik a betegségük elhatalmasodásában, ezért hiába van ez a jóindulatú ketrecezés részükről, ez nagyon káros rájuk nézve, teljesen depressziósak lesznek a ketrecben.

Azonkívül nem olyan egyszerű a dolog, hogy összeteszünk egy csomó FeLV-eset, és az a rehabilitációs központ, mert az a legkárosabb és legveszélyesebb számukra, ugyanis új baktériumtörzseket és vírusokat kaphatnak el egymástól, eleve a FeLV-nek is három alfaja van, nem mindegy melyik, tehát mindenképpen karanténozni kell az első egy hónapban, vagy ameddig szükséges minden új bekerülőt.

Nálam szerencséjük van, mert az emelet (35 nm) egy komplett karantén és ott velem aludhatnak, míg a többi cicámat meg az alsó szintre zárom és van egy hatalmas kifutóm is nekik, 50 nm, de az egész kertet júniustól kifutónak megcsináljuk (645 nm).

MEGNYITOTTUK REHABILITÁCIÓS KÖZPONTUNKAT!