Köszönjük, ha nekünk adod az adód 1%-át, adószámunk: 19281005-1-43

A FIV-es (AIDS) és FeLV-es (leukózis) macskák együtt tartása negatív cicákkal

A legújabb amerikai kutatások kimutatták, hogy pozitív macskák esetében mindegyik betegség kordában tartható és lehet ezekkel a cicákkal is együtt tartani negatív cicákat BIZONYOS FELTÉTELEK mellett. A bizonyos feltételek nagyon fontosak, ez a cikk nem az agyba-főbe való összeengedésről szól, hanem szabályokról, amelyeket be kell tartani és akkor bizonyítottan nem kapják el egymástól a betegséget.

SZAKIRODALOM:

Can FIV+ Cats Live With Other Cats? Finally, a Study That Says ‘Yes’
Why are some shelters no longer testing all cats for FeLV and FIV?
Performance of 4 Point‐of‐Care Screening Tests for Feline Leukemia Virus and Feline Immunodeficiency Virus
Transmission of feline immunodeficiency virus (FIV) among cohabiting cats in two cat rescue shelters
Seroprevalences of feline leukemia virus and feline immunodeficiency virus infection in cats in the United States and Canada and risk factors for seropositivity

Dr. Szilasi Anna Doktornő is kitér az összeengedésre a 33:40-től, nézd meg mindenképpen.

EGYÜTT LEHET TARTANI FIV vagy FELV POZITÍV MACSKÁKAT NEGATÍV TESZTELTEKKEL EZEKKEL A FELTÉTELEKKEL:

Az egészet azon tapasztalataimra alapozom, amelyet a legújabb amerikai kutatások is alátámasztottak. 15 éve vannak macskáim és több évig összezárva tartottam a FIV-es, FELV-es, vagy nonpluszultra dupla pozitív (Peti cica) macskáimat a negatívokkal és senki nem kapott el semmit a másiktól. Kivéve a Lunát, amit a FELV részletes leírásban kifejtek, de ott sem biztos, hogy tőlünk kapta el, mivel nem teszteltem, nem oltottam és nem ivartalanítottam egy éves kora alatt. (Mivel nem volt rá pénzem, és az ivartalanítási kérvényére vártam a Rex-ben.) Luna halála után minden cicámat teszteltem, újraoltottam, és az oltási programjukat azóta komolyan veszem. A teszteket azóta elvégezte állatorvos, és be van írva az oltási könyvükbe, és megőriztem őket, de nem árt minden évben újratesztelni az egész bandát, ezért nagyon hálás lennék, ha állatvédők időnként eljönnének hozzám az állatorvosukkal, és újratesztelnének csak egy-kettőt vagy mindet közülük. Mert ez igazolná a gyakorlati elméletem, ugyanis amit a többiek állítanak erről, az elmélet és nem gyakorlat. Közre bocsátom a poszt fölötti képben az összes tesztet, a macskák nevei és fotói az albumukban vannak, vannak akiket még évekkel ezelőtt is teszteltem, ha betegek voltak, ezeket nem őriztem meg, egyvalakinek van a dupla tesztje megőrizve láthatóan, Pindurmancsnak.

Nálam tesztelve:
NEGATÍV: Miczó, Mirczi, Helén, Szerénke, Charlie, Erzsi, Majomgyerek, Walter, Abigél, Rebeka, Pindurmancs, Rozi, Kitti
FIV POZITÍV: Géza, Lali, Izabella, Mormogó
FELV POZITÍV: Ézsau, Samu
A telefonszámom 0620-562-7449, e-mail címem: akinoreweronika@gmail.com. Nyugodtan hívhattok kérdésekkel.

Továbbiak a TÉMÁRÓL:

TEHÁT LEHET EGYÜTT TARTANI FIV vagy FELV POZITÍV MACSKÁKAT NEGATÍV TESZTELTEKKEL EZEKKEL A FELTÉTELEKKEL, NEM KELL MEGÖLNI ÉS KETRECEKBEN KÍNOZNI ŐKET – A FIVESEKET FŐLEG NEM!!!!! – AZ SOKKAL KEVÉSBÉ NECCES, MINT A FELV, KIFEJTÉS:

1. FIV ESETÉBEN: Ha ivartalanított, nem verekedő macskákról van szó, akkor együtt ihatnak, ehetnek, almozhatnak, játszhatnak, karmolászhatják egymást, nem kapják el – mert csakis VÉNÁBA TÖRTÉNŐ MÉLYHARAPÁSSAL ÉS NEMI ÚTON, de úgy se mindig TERJED. NEM TERJED NYÁLKAHÁRTYÁVAL, közös almozással, játékkal sem. Tanúsítom 15 éve tartom együtt a pozitív fiveseket a negatívokkal, NEM KAPTÁK EL!!!! Együtt alszanak, isznak, almoznak, nem kapják el. Sőt az életerős Pindurmancsba beleharapott egyszer a Géza, de nem vénába, mindenesetre fekély lett tőle, nem kapta el!!! Mert ha meg is harapják egymást, de életerős, immunerős cicáról van szó, nagyon-nagyon kicsi az esély, hogy elkapja! Ugyanis a stresszfaktor itt is fontos, hogy mennyire immunerős és a boldog a másik macska. Kifejtem legalul. Természetesen azóta külön vannak zárva, hogy ne verekedjenek, ha nem vagyok itthon, de nem kapta el. És még régen a dupla plusszos Peti számtalanszor összeverekedett a Cirmivel és Cirmit élete végén leteszteltem, nem kapta el. Miért? Mert ivartalanított volt mindkettő és a Cirminek erős volt az immunrendszere, oltott volt felv ellen és nem volt rajta külsérelmi nyom. Nem volt szájfekélye, nem volt sebe, nem volt semmi baja. IMMUNOLÓGIAILAG RENDBEN VOLT, és ilyenkor ellenálló a vírusnak.

EZT MINDENKÉPPEN OLVASD EL FIVES ESETÉN: Can FIV+ Cats Live With Other Cats? Finally, a Study That Says ‘Yes’

Összességében azt lehet mondani, hogy a FIV sokkal barátságosabb betegség, mint a FELV, hosszabb ideig tünetmentes és NEM terjed annyira durván. A FIV vírus amúgy 3 percig képes élni a gazdaszervezeten kívül.

Szerintem nem kapja úgy el, hogy vérzik a szája, ezt a gazdi nem vette észre és engedi őket együtt inni, MERT VÉNÁBA KELL HARAPNI. Van a macska szájában véna? Tudtommal nincs. Azonkívül pedig a FIVES eset sokkal szerencsésebb, mint a FELVES, mert mondjuk, ha egy hatalmas itató van és pont vérzik a szája, (mert ugye le van írva, ha tünete van, akkor jobb az elővigyázatosság, tehát ezt nem vette észre a gazdi, mert vérző szájjal ne igyanak azért ugyanabból), és mennyi a valószínűsége, hogy pont utána 3 perccel iszik bele a másik macska és annak is vérzik a szája, valamint hogy még az immunrendszere is le van gyengülve és a vénába harapás ellenére mégis van vénája ott? Annyi a valószínűsége, minthogy kimegyek az utcára és rámesik egy tégla. Lehetséges, de nem valószínű, ugye? Mert az élet életveszélyes. Szóval bármi megtörténhet tényleg. Nemrég mesélte egy nő, hogy rádobtak egy ablakból egy vízzel teli lufit a lakótelepen. Rám még soha nem dobtak rám ilyet. De lehet, hogy holnap kimegyek biciklivel és mégis rám dobnak és meghalok. Merthogy meg lehet halni. Szóval ennek a valószínűségéért szívatni, ketrecekben tartani az összes fives macskát? Nos, döntse el, az olvassa, hogy ez milyen.

VAN KÜLÖN MAGYAR OLDALA IS A FIVES CICÁKNAK – FIV pozitív macska, itt részletesen le van írva, hogy mi ez és ők is azt mondják külföldi kutatások alapján is, hogy élhetnek együtt más cicákkal, nem kell szívatni őket.

FIVES cicákkal kapcsolatban még ezek az oldalak érdekesek:

ITT LEÍRJÁK, HOGY NEM ÉRTIK, hogy az állatorvosok miért nem az emberekre vonatkozó terápiás módszert alkalmazzák és miért lőnek mellé annyi fiv macska esetén (majd egy részét lefordítom, és lesz posztom külön a fives / felves macskabetegségekről gazdiszemmel): FIV Therapy

VALAMINT itt számos boldog, elégedett FIVES cicát láthatunk, mi is majd regisztrálni fogunk négyen: FIV Cats

2. FELV-ES ESETBEN: Egy évnél idősebb duplán ismétlővel és utána évente oltott macskák (kombi+leuko oltással) nem kapják el a leukót az a tapasztalat. Az oltás igenis használ és már az új protokoll is ezt mondja. A FIV és FELV esetén is a magas stresszfaktortól újulhat ki a betegség, és nő a vírusürítettség ilyenkor. Ezt teljesen alá is tudom támasztani, mert a Kormi macskámon akkor jött ki, amikor az Edgár kutyám rákos lett és nem tudtam úgy a cicáimra figyelni, valamint Peti cicám is akkor lett beteg, amikor egy hónapig karácsonyi vásáron voltam és alig voltam otthon. A FELV-eseknél különösen fontos a babusgatás, doromboltatás, lelki odafigyelés, sokkal inkább mint fives esetben. Egyszer egy állatorvos azt mondta nekem, ezek a cicák 10%-on működnek, a többit a gazdik teszik hozzá.

Tehát az új amerikai protokoll szerint stresszmentes övezet az, ha megvan macskánként a 17-nm+-os terület, és egy év fölötti oltott a cica, akkor szinte lehetetlen, hogy elkapja, nálam jelenleg az egy év fölöttiek (8 darab macska) össze vannak engedve a 2 leukóssal és nem kapják el. Természetesen oltva vannak, különben nem is értem, hogy miért lenne az oltás. Annyira véd az oltás, mint macskanátha esetén. Láttunk már macskanáthával beoltott cicát, hogy náthás lett? Én nem láttam.

Viszont az igaz, hogy az egy év alattiakra nagyon veszélyes a FELV még akkor is, ha oltva vannak, mert nem elég erős az immunrendszerük. Ezért azokkal nem szabad összeengedni szerintem.

Bentinek egy antiszociális, nem verekedős felves abszolút ideális, lehetőleg külön etessük őket még az oltott felnőtt cicákkal is. A vírus három óráig él kint, tehát sokkal több ideig, mint fivnél. Nálam külön ketrecben esznek, és figyelek, hogy az almot mindig tisztítsam és felves macska nem nyalogathat negatív cicát, nem játszhat vele, az szigorúan tilos, a barátkozósakat szétválasztom és ha elmegyek itthonról külön vannak zárva. Ha ezeket betartjuk, felügyelettel nyugodtam összeengedhetjük oltott, nem beteg cicákkal. Nálam is csak azért vannak külön zárva, mert vannak egy év alattiak, különben nem lennének.

NAGYON FONTOS ÖSSZEFOGLALVA HÁROM SZABÁLY:

  1. Ha nem voltak oltva előtte a cicáid és úgy szeretnél felv-es cica gazdija lenni mellettük, akkor az első oltástól számítva két hónap után engedd csak össze őket, mert onnantól hat csak az ismétlő oltás. A második leuko oltást az elsőtől számított három hétre rá kell beadni, mert csak a dupla oltás jelent kellő védettséget.
  2. Ha egy év alatti a negatív cicád, ne engedd össze vele, csak amikor már egy év fölötti.
  3. Ha a negatív cicádon seb van, szájfekélye van, vagy beteg, akkor se engedd össze, csak ha nincsen semmilyen tünete, mert legyengült immunrendszerű nem tud annyira védekezni a vírus ellen.

 

Ha ezeket betartod, nyugodtan összeengedheted őket, nem fogja elkapni. Nekem egy cicám lett FELV-es, a Luna, akit nem volt pénzem kiskorában beoltani, sem ivartalanítani, sem tesztelni, a Luna terhes is lett, mert akkor még kijárós macskáim voltak. Lunát akkor teszteltem, amikor beteg lett, másfél éves korában, de akkor már túl késő volt. Pontosan egy utcával arrébbról mentettem ősszel két leukós ivaros kandúrt, akik nagyon jóban vannak (Ézsau, Soma), ezért az is lehet, hogy Luna tőlük kapta el, ezt csak Isten tudja. Mindenesetre MÉGISCSAK VÉD AZ OLTÁS A LEUKO ELLEN, ez az egyik bizonyíték, mert senki más nem lett az, csak ő, aki egy év alatti volt és nem volt oltva.

Itt is érvényes az a szabály, ha az egyik cica immungyenge, felv esetében van rajta egy seb, szájfekélye van…stb., akkor ne engedjük össze a felv-es cicánkkal, akkor sem, ha az illető be van oltva.

Tegyük fel a legrosszabb esetet, akkor is megvan a 3 ok, amit ha betartunk, nem kapják el, hiszen a többiek mind negatívok, (Izabellának az előző gazdija csinált tesztet, hogy már úgy jött hozzám).

Hiszen Lunánál ezt a három hibát követtem el:

  • Egy év alatti volt, össze volt engedve leukóssal.
  • Nem volt oltva egyszer sem. (Azaz egy éves kora fölött oltottam csak, mert akkor volt rá pénzem.)
  • Ivaros volt, kijárt, terhes lett más macskától, mert nálunk csak ő volt ivaros, és elvetélt.

MINDENKÉPPEN OLVASD EL EZT a felves cicákkal kapcsolatban: Why are some shelters no longer testing all cats for FeLV and FIV?

A legújabb kutatások bebizonyították, hogy a felv teszteknek a fele fals, és azonkívül minimum 3 tesztből lehet csak levonni eredményt. A legbiztosabb az un. ELISA TESZT, ami 20 ezer forint felett van, itthon hányan csinálták meg? A pozitív tesztnek pedig ugyancsak a fele egy nem fertőző vírust képvisel, mivel kétféle felv van. Az egyik fertőz, a másik totálisan nem. Így az 50%-os pozitív tesztnek a fele nem is fertőz, csak 25% a tényleg fertőző felv, de az állatkínzók az összeset elaltatják, a teljesen tünetmenteset is, aki egy nem megbízható teszt eredménye miatt pozitív.

Ugyanis legyünk nyugodtak, hogy az összes “állatvédő”, akinél érdekes módon egy pozitív macska sincs, az mind altat azonnal, ha egy teszt klinikai állapotól függetlenül pozitív. Akkor is altat, ha nem ismeri be. És vannak állatorvosok, akik asszisztálnak ehhez, miért?

PÁRAN ÍRTÁTOK KOMMENTBEN, hogy mint valami idióta, kísérletezem a macskáimon és hogy Ti nem kockáztatnátok akkor sem, ha 10.000 az 1-hez arányban kapják mondjuk el. Merthogy az oltás nem véd meg teljesen 2-3%, hogy nem és veszélyeztetni ezért egy egészséges macskát, mekkora nagy bunkóság. És ha mondjuk összeadjuk, hogy hány leukost altattak le emiatt években és hány „egészséges” kapta el, vajon mi jönne ki, milyen arány? Hogy összmacskamillióévekben többet élhettek volna még ezzel a betegséggel tünetmentes macskák, (vagy tünetesek még 2-3 évig), mint akiket meggyilkoltak, mint akiket nehéz volt örökbe adni azért, mert felves, és a rettegés miatt, mert nem ismerik ezt a betegséget.

Ez csak egy betegség. Olyan mint amikor valakinek alacsony a vérnyomása. Állatorvosi segítséggel és protokollal ők is sokáig élnek. Gyógyszert szednek az alacsony vérnyomásra, a leukosnak is van gyógyszere, meg az AIDS-esnek is, a sztreoid, az immunerősítés, meg az antibiotikumok. (Erről majd írok egy részletes posztot.) És ezek a gyógyszerek egy idő után nem hatnak, igen akkor sajnos altatni kell. Ahogyan az egészséges negatív macska is meghal 14-18 évesen, mert valaki kitalálta, hogy úgy legyünk megteremtve, hogy legyen halál. Ez ellen nem tehetünk semmit, determináltság.

De úgy elaltatni, hogy adhattunk volna még nekik pár szép macskaévet, az mi? Tényleg ez az állatvédelem, hogy misszionáriusnak képzelik magukat egyesek és majd ők az összes macskát megvédik ettől a betegségtől, mert megfertőzik 2-3 kilométeren az egész környéket és vissza nem engedik, de azért letesztelik, a teszt árából már be is olthatták volna őket, és ha ivartalanítva vannak jó esetben nem verekszenek. Nem ismétlem.

ŐK AZÉRT ALTATNAK MERT:

ELALTATJÁK ITTHON KLINIKAI ÁLLAPOTTÓL FÜGGETLENÜL:

  • Nehezebb őket örökbe adni, és ők ezzel nem bajlódnak.
  • Erről tehetnek a tájékozatlan és felkészületlen gazdijelöltek is, akik rettegnek ezektől a betegségektől, pedig ugyanolyanok, mint a többi macskabetegség, előbb-utóbb valamiben mindannyian meghalunk, csak a pozitív cicák kicsivel ELŐBB. Olyan 5-6 évvel előbb, mondjuk az átlag életkoruk 8-12 év. De most azokat az éveket ne éljék gyönyörűségben?
  • Az állatorvosok is tudatlanok, tájékozatlanok ebben a tekintetben, és sajnos itthon sötét középkort idézik nézeteik. Nem ismerik az újabb kutatásokat, nem olvastak utána, elmaradottak. Egy olyan protokollra és kutatásra hivatkoznak, amelyet nem egészséges, gazdis és szeretett cicákon hajtottak végre. Sajnos a régi kutatások már érvényüket vesztették, mivel stresszes, tömegnyomorban élő, laboratóriumi, legyengült immunrendszerrel élő cicákon végezték, akiknek elektróda volt a fejükön és a kutatás után megölték őket. Még jó, hogy így elkapták, mivel a stresszfaktor és tömegnyomor mindkét esetben akár százszorosára is növelheti a vírus ürítését. Az újabb kutatások normális körülmények között élő cicákon mást mondanak.
  • Valamint szerintünk még azért altatják, mert sok állatvédőnek nincs tapasztalata, hogyan kell őket kezelni, mivel elaltatják, és ezért félnek tőle. Az állatok lassabban gyógyulnak, nehezebb rá gyűjteni, mert az emberek is hülyének nézik őket, hogy mit kínlódnak egy pozitív macskával és félnek az egész helyzettől, hogy kompetenciájukat vesztik.
  • A gazdiknak sem tudnak tanácsot adni, hogy mit tegyenek egy pozitív cicával, mivel kevés ilyen tapasztalatuk volt. Egy pozitív cica örökbefogadási szerződése sokkal több kötelező érvényű orvosi kitételt kell, hogy tartalmazzon, és ezért sokkal bonyolultabb az egész történet.

ÁLLATORVOSOKNAK EZT AJÁNLOM ELOLVASNI a más belinkelt két angol cikken kívül (érdemes előfizetni az újságra, ha nem nyílik meg az egész cikk):

Can FIV+ Cats Live With Other Cats? Finally, a Study That Says ‘Yes’
Why are some shelters no longer testing all cats for FeLV and FIV?
Performance of 4 Point‐of‐Care Screening Tests for Feline Leukemia Virus and Feline Immunodeficiency Virus
Transmission of feline immunodeficiency virus (FIV) among cohabiting cats in two cat rescue shelters
Seroprevalences of feline leukemia virus and feline immunodeficiency virus infection in cats in the United States and Canada and risk factors for seropositivity

De a fiv és felv nem lepra.

VISZONT A CÍMKÉZÉSNEK, A STIGMATIZÁCIÓNAK NAGYON SÚLYOS KÖVETKEZMÉNYEI VANNAK A CICÁKRA NÉZVE. Ha már valakit szívatni akarunk, akkor a FELVESEKET érdemes, mert a fiv teljesen lehetetlen, hogy átterjedjen. FELV esetében sem találkoztam még olyannal, hogy egy év fölötti oltott macskám elkapta volna, bár mindenki olyan 98%-os oltási biztonságról beszélt, de ezt mindenki csak úgy mondja, sosem tapasztalta. MEGKÉREK MINDENKIT, AKINEK VAN EZZEL AZ EGÉSSZEL KAPCSOLATBAN TAPASZTALATA, OLVASSA VÉGIG AZ EGÉSZ LEÍRÁST ÉS ÍRJA LE KOMMENTBEN, MERT NAGYON SZERETNÉNK MÉG TÖBB TAPASZTALATOT ÉS KUTATÁST ÖSSZEGEZNI EZZEL KAPCSOLATBAN.

SZÓSZERINTI FORDÍTÁS AZ EREDETI CIKKBŐL:

A FELV VAGY FIV (AMÚGY PONTATLAN) CÍMKÉZÉS KÖVETKEZMÉNYEI:

A RENDSZER ELÉGTELENSÉGEI:

  • A menhely az információkat nem tudja hatékonyan értelmezni a döntéshozatalban, ezért a valódi életmentő feladatokra nem tud koncentrálni.

ALTATÁS, HA POZITÍV A TESZT:

  • Minél többet értünk meg a betegség komplexitásából, és a tesztelés gyenge pontjairól, annál inkább felismerjük, hogy egy pozitív tesztes cica eutanáziája szükségtelen halál egy olyan macska esetében, aki amúgy egészséges maradt volna.
  • Még azok a szervezetek, akiknek van sikeres programjuk a pozitív cicák örökbe adására, ők is hosszabb várakozási időre számíthatnak. (Ahogy fentebb kifejtettük – a hosszabb várakozási idő nagyobb stresszt eredményez, a nagyobb stressz pedig növeli a vírusürítést, tehát mindenki rosszul jár.)

A BIZTONSÁG TÉVES ÉRZÉSE:

  • Rossz biztonságérzetet ad a menhelynek, ha a teszt negatív. A lappangási idő és a felfedezés bonyolult lehet az örökbefogadási idő folyamatában, amikor a emberek túlterheltek a információkkal az új háziállatukkal kapcsolatban. Annak az esélye, hogy a negatív valóban negatív (a betegség kicsiny elterjedtsége miatt) nem biztos, hogy reális, lehet hogy bizonyos macskák még a mentés előtt ki vannak annak téve, hogy örökbefogadás után fejlődik ki bennük a vírus. Így az örökbefogadók teljesen meg vannak lepve, hogy a negatív teszt eredmény után pár hónappal később az újratesztelés pozitív eredményt hozhat.

 

Tudok olyan esetről is, AMIKOR EGY HÍRHEDT MACSKAVÉDŐ ( és nem a maved) meghirdetett ivartalanítási programján keresztül önkényesen elaltatott egy cicát. Ideiglenesnél volt a cica, jelentkeztek az ingyenes ivartalanítási programra, mondta az ideiglenes, hogy pozitív fives a cica, imádta amúgy és holtan kapta vissza. Csak úgy. Ez a magát állatvédőnek mondó illető azt állítja, hogy érdekes módon mindenki agyba-főbe szedi össze a pozitív cicákat, aki menti őket, mindenhonnan, de az ő környékén nincsenek pozitív cicák. Egyszerűen nincsenek. Mindenhol máshol 3-25%, de ő még soha nem találkozott pozitív cicával és több száz cicát ivartalanítottak. Érdekes. Legalább ismerné be nyilvánosan, hogy elaltatja, vállalja be akkor, de nem fogja. Miért?

Érdekes módon én még sosem mentettem negatív fiú utcamacskát. Nálam az a fiúcica negatív, akit még ivartalan korában mentettem, 3-4 hónaposan (Charlie, Majomgyerek, Pindurmancs, Walter). Viszont azok a lánymacskák is negatívok, akiket egyértelműen a környezetükből mentettem, tehát 95%, hogy pároztak pozitívval. És akkor miért negatívok?Mert ha érintkezik egy negatív egy pozitívval nem jelenti egyértelmű, hogy rögtön elkapja, mint annyira hiszik. Ha egy utcamacska lány és az utcán túlélte az évet, valószínűleg baromi erős az immunrendszere, mert a többségük elpusztul. És csak úgy magától legyőzte a vírust. Na most ha még kap oltást is, ismétlően, az bónusz ultra.

A fiúk mivel gyakrabban élnek nemi életet és többet verekszenek, szinte biztosan, hogy utcamacskaként pozitívak. Egy pozitív ivaros macskát visszaengedni az utcára mindenképpen felelőtlenség, és talán még a verekedőseket is. De az ivartalan nem valószínű, hogy verekszik és még évekig élhet tünetmentesen az utcán is. Szóval ezt sem értem, ezt a hisztériát, ami ekörül zajlik. Hát ha nem akarja visszaengedni, fogadja be, hát egy ellenőrzött környezetben sokkal valószínűtlenebb, hogy egy fives macska fertőz, mint egy ellenőrizetlenben. De ezek az emberek azért állítják véres szájjal a saját komplett rögeszméiket, mert fogalmuk nincsen a betegség természetéről. Az állatorvosaiknak sincsen fogalma, hallgatnak rájuk.

A legértelmesebb nyilván befogadni lenne a pozitív cicát és nem visszatenni az utcára és egy immunerős, egészséges környezetet biztosítani nekik. De hála az állatvédők antitapasztalatokon alapuló kampányának senki sem szeretne fives vagy felves cicát befogadni, mert rettegnek tőlük, és még olyan alapvető dolgokkal sincsenek tisztában, hogy fiv nem terjed közös evéssel, ivással. Bélyegezzék meg akkor a felveseket, az tényleg sokkal rohadtabb betegség és őket még Angliában is elaltatják. De egy fives életét tönkretenni, teljesen értelmetlen, szobákba, ketrecekbe zárni, ez tényleg középkori hangulatot idéz és nulla tapasztalattal. Mert azt nem írja senki, hogy fuuuuu, együtt tartottam egy csomó fivest családi környezetben, nem fivessel és elkapták és mindenkit bekerülésekor leteszteltem. Ilyen nincsen, csak a rettegés, ami továbbmegy az egésztől.

Azt mondom, hogy ivaros FELV-es cicát tilos visszaengedni kóbornak, és ivartalanul is necces. Ha kismacskák vannak a környezetében szinte biztos, hogy megfertőzi, és a kóbor oltatlan felnőttekre is veszélyt jelenthet. Sajnos a felv terjed nyállal, közös nyalogatással és közös almozással is, ami előfordulhat kóbor cicák esetén. És ugye senki sincs oltva és valószínűleg nem annyira immunerős mindegyik kóbor cica. Ezért van az a mondás, hogy megfertőzhet mindenkit 1 -2 km-es körzetben, de otthon viszont ellenőrzött körülmények között nem fertőzhet. Bármilyen cicát fogadunk örökbe, mindig kötelező a minimum két hét karantén megfigyelés, mert bármi mást is elkaphatnak egymástól, nincsenek összeszokva, sem a baktériumaik, sem a bélflóráik…, fertőző bélgyulladástól kezdve a sima nátháig bármit elkaphatnak egymástól, ha nincsenek összeszokva, szóval ha egészséges az utcáról befogadott cica, akkor is minimum két hét, ha beteg, akkor a gyógyítás után engedjük össze csak.

Tulajdonképpen erőszakos halált halt több ezer pozitív cica, akiknek lett volna még 5-10 boldog gazdis évük, ha ezt az örökbefogadási procedúrát ilyen cicák esetében nem tennék annyira tönkre. És meghaltak volna igen, mert mindannyian meghalunk egyszer, ki ebbe- ki abba. Sajnos itthon ahogy a gyerekeknek, nőknek, úgy az állatoknak sincsenek jogaik, az altat el macskát, aki akar.

Remélem, hogy sikerült elgondolkoztatnom és újragondolásra ösztönöznöm mindenkit.

AZ EGÉSZ CIKK ITT OLVASHATÓ

UPDATE A KOMMENTEKRE REAGÁLVA:

Nagyon szépen köszönöm a kommentjeiteket, nagyon sokat tanultam belőle. Létre fogunk hozni egy fives és felves adatbázis is, és összegyűjtjük azokat a cicásokat, akik együtt tartják a cicáikat negatívokkal, de azok is regisztrálhatnak, akik külön tartják. Itt nyomon lehet követni, hogy meddig éltek ezek a cicák és mi lett velük, EZZEL ÖSZTÖNÖZVE A GAZDIKAT AZ ÖRÖKBEFOGADÁSRA, mert sajnos a rettegés és az ismeretlentől való félelem megnehezíti és lehetetlenné teszi ezen cicák életét.

Tervezek egy programot kidolgozni kellő tájékoztatással és cikkekkel a betegségről, természetesen ezeket állatorvossal ellenőriztetem. Valamint keresünk olyan rendelőt is, ahol együttműködőek a megmentésük érdekében.

HA MÁR A BETEGSÉG TÜNETEKKEL JÁR, MINDENKÉPPEN ORVOS!!!!

MEGELŐZŐ KEZELÉST TÜNETMENTES IDŐSZAKBAN IS MINDENKÉPPEN ÉRDEMES ADNI a következő protokoll szerint:

A megelőző protokoll: VIRBAGEN OMEGA INTERFERON 0., 2. és 9. napon 0,25 NE, majd a maradékot 500 ml infúzióba oldani és ebből napi 1 ml-t a szájba spriccelni. Ez nem ugyanaz, mint a tünetes korszakban a kezelés, akkor azonnal orvos, de olyan orvos, aki nem rögtön le is mondd róla, hogy meg tudja, hogy fives vagy felves.

MEGKÉREK MINDENKIT, AKINEK VAN EZZEL AZ EGÉSSZEL KAPCSOLATBAN MÉG TAPASZTALATA, ÍRJA LE KOMMENTBEN, írjon messengeren, VAGY HÍVJON FEL: Czapáry Veronika, 0620-562-7449, MERT NAGYON SZERETNÉNK MÉG TÖBB TAPASZTALATOT ÉS KUTATÁST ÖSSZEGEZNI EZZEL KAPCSOLATBAN, és köszönjük azoknak, akik írtak eddig, fogunk egy ilyen jellegű kutatást publikálni.

Segítsd a cicákat egy kávé árával havonta!

Hallottál már a Czapáry Macskaház Alapítványról? Mi olyan macskákat támogatunk, akik FeLV+ és FIV+ fertőzöttek, és segítünk nekik, hogy boldog, egészséges és hosszú életet élhessenek.

KÉRLEK SEGÍTS KIFIZETNI A 697 ezres KLAPKA RENDELŐNEK VALÓ TARTOZÁSUNK!

2018 óta járunk a Klapka Rendelőbe, eddig kifizettünk 5,3 millió forintot nekik az évek alatt, de vannak olyan 2021-ről megmaradt számláink, ami miatt nem vihetünk oda macskákat, amíg ezeket ki nem fizetjük.

ÜRES A TÁLUNK!

❤️‍🐈‍😇 ÉHESEK A CICÁK! 💦😿 Jelenleg van 51 cicánk, és nem tudjuk őket ellátni havonta, mert minden hónapban mínusz 60 kiló táppal vagyunk, 40 kilót tudnak csak küldeni a támogatóink, nagy a baj!!!

Kérlek segíts az ÁLLATORVOSI KÖLTSÉGEINK kifizetésében!

Mint tudjátok a ❤️ FeLV-es, FIV-es cicák mentése nagyon nehéz, mert ha aktiválódik a vírus, 📿 akkor egy kisebb vagyonba kerül az állatorvos a vérátömlesztéstől kezdve a laborvizsgálatokig és a kórházi tartásig.