Hogyan fogadhatok örökbe cicát?

Alapítványunk elsősorban FIV+/FeLV+ cicák mentésére specializálódott, de sok olyan gazdikeresőnk is van, aki makkegészséges, és igazi családra vágyik. Fontos ugyanakkor leszögeznünk, hogy nem az a célunk, hogy minden áron „szabaduljunk” a cicáktól: csakis olyan gazdit keresünk nekik, aki felelős állattartás jegyében gondoskodik róluk, és minden egyes szőrszálukat szeretni fogja életük végéig.

Egy állat örökbefogadása felelősséggel jár, ezért előtte érdemes mérlegelni néhány kérdést:

  • Egy cica nem ritkán 10-15 évig is élhet, készen állunk rá, hogy költözés, gyermekvállalás vagy más élethelyzet-változás esetén is gondoskodjunk róla?
  • A macskatartás költségekkel jár: évente védőoltásra van szükségük, valamint élősködők elleni védelemre, megfelelő minőségű eledelre, felszerelésre, valamit bármikor előfordulhat olyan baleset vagy betegség, amikor a cicát azonnal állatorvoshoz kell vinni. Biztosítani tudjuk ezeket számára?
  • Bár a legtöbb macska elég önálló, minden nap igénylik a törődést, és megviseli őket, ha a gazdi hosszabb ideig távol marad. Rendelkezünk elegendő szabadidővel, és nyaralás esetén is lesz, aki gondoskodik róla?

Amennyiben a fentiek nem jelentenek gondot, és már cicát is sikerült választani gazdikeresőink közül, egy örökbefogadási kérdőív kitöltésére kérjük a gazdijelöltet, amelyben körüljárjuk a macskatartást érintő kérdéseket, és felmérjük, adottak-e a körülmények az új családtag költözéséhez. Ezt követően felvesszük a kapcsolatot a jelentkezővel, és amennyiben a kapott válaszok alapján hiányosságot tapasztaltunk, javaslatokat teszünk, hogyan lehetne ezeket orvosolni. Az örökbefogadás további feltétele a személyes találkozás, hiszen rendkívül fontos, hogyan reagál egymásra a gazdi és a kiválasztott cica – amennyiben nincs meg az összhang, megpróbálunk a gazdi személyiségéhez jobban illő cicát ajánlani. Ha kérdéseid lennének, hívj minket a 06/20-562-7449-es telefonszámon!

Fontos megjegyeznünk, hogy cicát kizárólag benti tartással adunk örökbe, és/vagy macskahálóval ellátott terasz, erkély vagy macskabiztos kerítéssel körülzárt udvar megléte esetén. A lakásba szoktatás nem jelenthet kihívást a leendő gazdi számára, hiszen a cicák jelenleg is lakásban élnek, emellett pedig az állatvédelmi törvény is előírja, hogy a tulajdonos köteles minden állatot – köztük a macskát is – a birtokán belül tartani, megakadályozva annak kóborlását.

A cicák csak szerződéssel fogadhatók örökbe, valamint kapcsolattartási kötelezettséggel, hogy ha távolról is, de figyelemmel kísérhessük az állat sorsát, és meggyőződhessünk róla, jó helyre került. Bármilyen probléma is merüljön fel, szívesen adunk tanácsot, vagy nyújtunk segítséget a cica teljes élete során!

Miért ilyen szigorúak az örökbefogadás feltételei?

A jelentkezők időnként nem értik, miért nem adunk örökbe állatot kinti tartással, és miért keressük számukra a tökéletes gazdit, hiszen ezek a cicák korábban az utcán éheztek és fáztak, ehhez képest pedig szinte bárki képes jobb körülményeket biztosítani számukra. Bárki előtt ott a lehetőség, hogy utcáról fogadjon be cicát, és a saját lehetőségeihez képest a legjobb életet biztosítsa neki – mi csak örülni tudunk, ha minél több kóbormacska talál így gazdára. Az alapítvány cicáiért azonban mi küzdöttünk, mi aggódtunk értük, mi tanítottuk meg őket bízni az emberben. A támogatóink tették lehetővé, hogy megkapják a szükséges orvosi ellátást, ne kelljen az utcán élniük, és többé ne éhezzenek. Mindez értelmét veszítené, ha egy felelőtlen döntés miatt visszakerülnének az utcára; tartozunk ennyivel magunknak, a cicáknak és a támogatóinknak is.