Interferon vagy szteroid? A FIV/FeLV pozitív cicák vérszegénységének kezelése

FELVES/FIVES CICÁKAT nem lehet meggyógyítani sajnos, mert immunhiányos betegség, de bizonyos kezelésekkel szinten lehet tartani az állapotukat. Nagyon sok megkeresést kapunk, hogy kinek milyen kezelés használt, mindenkinek azt javasoljuk, konzultáljon az állatorvosával, ÉS MI ezeket az általános jellemzőket tapasztaltuk.

MIKOR – MELYIK?

Nagyon sokan hívtok, hogy az Omega Virbagen Interferonnal való kezelés nem sikerült és nem emelkedik a cica hematokritje, hiába lett vérátömlesztve. Nagyon sok utánajárás, utánaolvasás, állatorvosokkal való beszélgetés és tapasztalat után sikerült kiderítenünk a fő szabályvonalakat ezzel kapcsolatban. Mindenképpen konzultálj állatorvosoddal a témával kapcsolatban, mutasd meg neki az állatorvosi interferon könyvet!

MIKOR INTERFERON:

Mi javasoljuk a pozitív FeLV , és/vagy FIV-tesztes cicák interferonnal való szinten tartását abban az esetben, ha a vérkép NEM UTAL IMMUNMEDIÁLT HEMOLITIKUS folyamatokra. Ami azt jelenti, hogy az anémiának van egy olyan típusa, amikor teljesen fölösleges Virbagen Omega Interferont adni, mert nem valószínű, hogy fog használni, azonban van egy olyan jó hír, hogy a vérképből nagyjából kideríthető. És VAGY AZ EGYIK VAGY A MÁSIK, nem szokott átmenni az egyik verzió a másikba, ha az egyik típusú vérszegénység, az nem változik át a másikba általában. Mi nem javasoljuk egyszerre adni a szteroidot és interferont, mert az egyik csökkenti, a másik fokozza az immunrendszert, és ez olyan, mintha egyszerre lépnénk a fékre és a gázra. Eeddig két cicának adtuk így, mindegyik meghalt, tehát mi nem támogatjuk együtt adni.

TOXOPLAZMÀRA és MYCOPLAZMÁRA mindig le kell szūrni az állatot, mert 30%-ban az is okozhat vérszegénységet, EZ AZ EGYIK LEGFONTOSABB VIZSGÀLAT. Ugyanakkor, azt is ki kell zárni, hogy nem vérvesztéses vérszegénysége, vagy esetleg leukaemiája van.

MI AZ IMMUNMEDIÁLT HEMOLITIKUS ANÉMIA?

Ez egy olyan autoimmun folyamat, amikor a szervezet saját maga ellen fordul és a vörösvérsejtjeit idegenként ismeri fel, ezért elpusztítja. (Bővebben itt!) Ebben az esetben tehát olyan gyógyszer kell, amely elnyomja az immunrendszert és ez a szteroid és még egy csomó más gyógyszer.

HOGY LEHET KIDERÍTENI?

Ehhez ezeket a vizsgálatokat kell kérni:

  • VÉRKENET ELEMZÉS
  • NAGY VÉRKÉP – mennyiségi minőségi – retykulocia szám és arány

MIKOR LEHETSÉGES, HOGY IMMUNMEDIÁLT HEMOLITIKUS ANÉMIA LEHET A HÁTTÉRBEN?

  • ha reticulocita szám és arány – ha túl magas is magas azt jelenti, mert termeli a csontvelő a vörössejteket, de rögtön le is bontja, vagy ha alacsony:
  • és/vagy eritroblasztos alakok (másnéven magvas vörösvérsejtek ) vannak
  • és/vagy makrothrombociták vannak
  • és/vagy vörösversejt aggregáció van – ha összetapadnak a vérsejtek
  • és/vagy hemolízis van (piros a plazma)

HA A CICA DUPLA POZITÍV, és ha NYELVFEKÉLYE VAN, NEM SZABAD szteroiddal kezelni, akkor sem ha immunmediált hemolitikus anémiája van, mivel azon nagyon sokat ront a szteroid, egy dupla pozitívat teljesen tönkre is tesz. Szteroidokból kevésbé hatékony a Dexafort, Dexadreson és társait adni, csak a Prednisolont és a nem szteroid típusú T-lymphoid sejt csillapító Cyiklosporint szabad cicáknak adni, a többi nem macskának van és nem is tolerálják jól, hosszú távon több kárt tesz, mint használ.

Ezesetben a vérátömlesztéssel egyidőben rögtön meg kell kezdeni a szteroid kezelést állatorvosi adagolási javaslatra, de általában 2mg/kg Prednisolon adagolásban, és ezzel egyidőben májvédő és gyomorvédő tablettát is kell adni, egy-két hét múlva a májértéket újra ellenőrizni kell, és ha túl magas az ALT, akkor ciklosporin hatóanyaggal lehet kiváltani a reggeli prednisolont, ennek pontos adagolását és porotokollját hematológus állatorvostól kell megkérdezni.

Minden esetben én adatom ezeket is: Catosal – 1ml naponta Neovit B – 1ml naponta (ha nem eszik naponta, ha eszik 3 naponta) Neo Ferro Folgamma – napi 1 tabletta (ez a három nem súlyos esetben kiváltható az Amino B Plex-el) Mirzaten 10mg-osból 1/4-ed, 3 napig minden nap és utána 3 nap szünet, vagy kétnaponta 1/4-ed – (ha nem eszik, emberpatikás)

INTERFERON:

Ez a szer az Omega Virbagen Interferon, ami helyreállítja egy időre az immunrendszerüket,

de csak állatorvosi felügyelettel alkalmazható, MIVEL DAGANATOS ESETBEN kifejezetten árthat, és MÁJ és VESEBETEG cicának, csak féladagban lehet adni.

Általános adagolás vérszegénységre ez: A szuszpenziót szubkután (a bőr alá adott) injekcióban kell beadni naponta egyszer 5 egymást követő napon. Adagja 1 ME/testsúly kg. Két további 5 napos kezelést kell végezni az első 5 napos kúrát követő 14. és 60. napon.

MI AZ INTERFERON?

A Virbagen Omega rekombináns omega-interferon hatóanyagot tartalmaz. Az interferonok egy olyan természetesen előforduló fehérje család, melyek vírusfertőzésekre adott válaszként termelődnek.Az INTERFERON egy immunrendszer stimulátor, amely a nagy bekebelező sejteket a makrofágokat és a nyiroksejtek közül a Natural Killer sejteket aktiválja, hogy álljanak hadba. Úgy működik, mint egy jelző anyag egy jelzést ragaszt az egyik sejtre, amely a segítő sejteknek jelez, hogy termelni kéne az ölő anyagokat. Mint amikor a hadvezér elüvölti magát az egy szobában ácsorgó tiszteknek, hogy harcba, háború van, azonnal menni kell, le kell ölni az ellenséget, a vírust. hogy És miért ácsorogtak ott addig a tisztek? Mert a vírus (fiv / felv) lebénította őket.

Tudnotok kell, hogy a FIV korántsem annyira durva, mint a FeLV, a fives cicák 5%-a hal meg a vírus miatt, míg a FeLV-esek fele. Tehát tízszer annyi, mint a fivesek esetében.

Az interferon adását ahhoz lehet hasonlítani, hogyha a vírus a zöld fű, olyan mintha tarrá égetnénk egy mezőt, egy időre kipusztul a vírus, de aztán újra aktiválódik. Aztán újra minden kinő, megint tarrá égetjük, megint kinő. Azért nő ki, mert a csontvelőben a sejtek genetikai állományában van. A géneket fertőzte. Mivel gyógyíthatatlan betegség, egy darabig szinten lehet tartani az interferonnal. Van, akinek ritkábbban kell adni, mi csak akkor adjuk, ha kitör a vírus a cicán és van egy szinten tartó alacsony dózisú kezelés is. Az interferonnal a vírus aktív formája ellen lehet az immunrendszert aktiválni. A génekből nem lehet kitörölni.

A macskák felénél viszont nem hat. De ezt csak akkor tudjuk meg, ha kipróbáltuk, még ilyenkor ha a második héten újra próbáljuk és még él a cica, és megint nem hat, akkor ezt el kell engedni. Nem tudja senki, hogy kinél miért hat, és kinél miért nem.

VESE ÉS MÁJBETEGNEK CSAK FELE ADAGBAN LEHET ADNI!!!!!, ha limfómás a cica, fölösleges..stb., rengeteg minden van, ami megváltoztathatja, hogyan kell adni, ezt csak állatorvos tudja. Vesebetegnek számít az a cica, akinek az állatorvosa a klinikai tünetek mellett a vérplazma kreatinin, SDMA, karbamid. foszfor, kalcium, albumin értékei alapján, valamint a vizelet sűrűsége, fehérjetartalma és elektrolittartalma alapján ezt gyanítja. Az ISIS diagnosztikában lehet a legújabban megnézni.

RÉSZLETESEBBEN AZ INTERFERON KEZELÉSRŐL / az INTERFERON MŰKÖDÉSE: 1. Az egészséges sejtekben megakadályozza hogy a vírus szaporodjon, azzal, hogy összeköt két sejtet, amely képes aktiválni az immunrendszert. 2. A vírussal fertőzött sejteket felismeri és megöli. 3. A makrofágokra kitesz egy jelzést, hogy hogyan kell a vírus ellen védekezni – mint egy oltás olyasmit csinál 4. A Natural Killer ölő sejteket aktiválni képes, amit a vírus lebénított addig

MÉG RÉSZLETESEBBEN A MACSKASPECIFIKUS INTERFERONRÓL

VIDEÓK ITT, ITT, ITT (9.23 perctől) és ITT

MAGÁNSZEMÉLY IS ÍRHAT KI NYILVÁNOSAN SZÁMLASZÁMOT: Inkább gyűjtsél rá, mint meghaljon a cicád. Minden számlát őrizzél meg, az adományozás ajándékozásnak számít. Mindig írja oda az adományozó a TÁRGY -ba, hogy adomány x nevű cicának.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük